(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Pogoda na Kubie

Kuba to bez wątpienia największa wyspa na Karaibach, która przez wielu jest uznawana za doskonały cel podróży i to przez cały rok. Warto mimo wszystko wziąć pod uwagę pewne wskazówki i wybrać okres w roku do takich podroży najlepszy. Kiedy zatem najlepiej jest udać się na Kubę?

Opady

Jeśli pod uwagę mielibyśmy wziąć opady, to te najwyższe są na północnym albo północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Sucho jest natomiast na południowym wschodzie. Zauważmy, że wprawdzie pora deszczowa na Kubie trwa od maja do października, to nie sprawia ona wielu problemów. Deszcz pada tu rzadko, a jeśli już to jedynie przez około dwadzieścia minut dziennie.

Sezon huraganów

Odnieść się też trzeba do sezonu huraganów, który trwa od września do listopada. Na całe szczęście Kuby w zasadzie on nie dotyczy. Także nie ma wielu przeciwwskazań co do tego, aby odpoczywać na tej karaibskiej wyspie we wrześniu czy październiku. Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie i wielu turystów chwali sobie wypoczynek właśnie w tym okresie roku.

Pora sucha

Patrząc na porę suchą, to ta na Kubie ciągnie się od listopada aż do kwietnia. Deszczu jest wówczas bardzo mało, choć zdarzają się odstępstwa. Przed niemal dziesięcioma laty deszcz w kwietniu padał na Kubie niemal bez przerwy przez dwa dni.

Temperatury

Niezależnie od pory roku temperatury na Kubie są naprawdę wysokie. Wiosną ich średnie wynoszą 27-30°C, latem 30-31°C, jesienią około 30°C, a zimą 25-26°C. Także wydaje się, że każdy okres w roku jest dobry, aby wyjechać na Kubę, choć oczywiście większość podróżujących tu turystów wybiera lato lub wczesną jesień.

Poza tym zauważmy tutaj, że wiele zależy też od tego, czy mamy zamiar udać się na odpoczynek i wakacje spędzić na plaży, czy może wręcz przeciwnie pozwiedzać Kubę. W pierwszym przypadku polecamy wyjazd w środku lata. W drugim natomiast w lutym bądź w marcu, kiedy nie jest jeszcze tak upalnie. Jest to zdecydowanie najlepszy okres w roku na to, aby zwiedzić tą piękną i malowniczo położoną wyspę. Jedno jest pewne. Na Kubie każdy z nas znajdzie coś dla siebie.